Spółki energetyczne dostały polecenie, by w rozgłośniach i stacjach telewizyjnych mówić o tym, że duża część kosztu energii to polityka klimatyczna Unia Europejskiej. Jest to skandal, ponieważ PiS okłamuje w ten sposób Polaków i robi to za nasze pieniądze.

Ceny energii elektrycznej są wysokie z winy Jarosława Kaczyńskiego. To on w 2016 roku zablokował rozwój odnawialnych źródeł energii. Zniszczono cały program, przygotowany przez PSL i PO. Wydano miliardy na budowę niepotrzebnej elektrowni w Ostrołęce.

Reklamy

Ceny energii są wysokie, ponieważ dwie trzecie ceny stanowi opłata, która trafia do… PiS. A dokładnie do budżetu państwa. Nie trafiałaby, gdyby nie wieloletnie opóźnienia w rozwoju odnawialnych źródeł energii, czystych i bezpiecznych dla Polaków.

Ale nie, Kaczyński wolał palić węglem i … zarabiać na opłacie klimatycznej. I tak oto wygląda prawda o wysokich cenach energii.

To wina Kaczyńskiego!

 

Poprzedni artykułIle lat dostanie Pereira za kolaborację ze służbami specjalnymi PiS?
Następny artykułFunkcjonariusz ABW chciał zeznawać o przestępstwach PiS i trafił do aresztu. Ojciec oficera prosi o pomoc RPO