W 2011 w kancelarii tajnej kom. śledczej czytałem smsy/stenogramy podsłuchów szytej sprawy śp. Leppera. Słuchali jego najbardziej prywatnych rozmów… Jego „koledzy” z koalicji. Za tę lewą operację dostali wyroki. Nie sądziłem, że historia/metody zatoczą takie koło – napisał Krzysztof Brejza.

Przyczyną upadku Andrzeja Leppera była próba rozbicia Samoobrony przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS chciał wtedy monopolizacji władzy. Lepper zbyt dużo wiedział na temat działalności Kaczyńskiego, miał poparcie społeczne, był zbyt dużym zagrożeniem. Kaczyński chce monowładzy.

Reklamy

Kaczyński zniszczył też Jarosława Gowina. Po sejmowych korytarzach krążą bardzo smutne wiadomości na temat zdrowia byłego wicepremiera, mówi się o poważnej depresji, którą miała być wzmagana metodami operacyjnymi przez służby specjalne. Nie byłoby w tym nic dziwnego.

Bardzo dziwna jest sprawa Kukiza. Tutaj również chodzą plotki o wymuszeniu przez Kaczyńskiego posłuszeństwa, na bazie spraw zdrowotnych, co ma dotyczyć rodziny Kukiza. Na ile w tym prawdy, nie wiadomo, ale zachowanie upadłego muzyka jest bardzo dziwne.

Podsłuchiwanie opozycji wpisuje się w schemat działania Kaczyńskiego. I rację ma Brejza, gdy pisze o zatoczeniu przez historię koła. Tylko tym razem nie można pozwolić, żeby Duda ułaskawił Kaczyńskiego, Wąsika i Kamińskiego. Tym razem ci ludzie muszą trafić do więzienia – po szybkim procesie i surowych zarzutach. Materiały na tych polityków się znajdą, w środowisku PiS jest tak dużo osób bez kręgosłupa, że szybko opozycja znajdzie chętnych do zeznawania w zamian za akt łaski lub możliwość emigracji.

Kaczyński jest miernym politykiem, kiepskim strategiem i beznadziejnym prezesem partii. Jedyne, czego mu nie brakuje to żądzy władzy i być może nienawiści do ludzi, którzy są lepsi od niego pod każdym względem.

 

Poprzedni artykułPolacy życzyli sobie rychłego odejścia Kaczyńskiego i jego bandy
Następny artykułPrzerażające zdjęcia z Białegostoku. “Największa bieda od lat”