Jarosław Kaczyński kończy swoją obecność w polityce w cieniu afer, skandali. Po kilku latach pychy i chciwości rok 2022 będzie przełomowym momentem w polskiej polityce. PiS odchodzi w polityczny niebyt a konwulsje poszczególnych polityków oraz szczujni z Woronicza pokazują najlepiej skalę tego upadku.

Kaczyńskiemu nie udało się zrealizować żadnego ze swoich celów. Utrzymał władzę, ale stracił społeczne poparcie i dzisiaj jest jednym najbardziej znienawidzonych polityków w naszym kraju. Jest winny fatalnej sytuacji gospodarczej, ogromnej inflacji, podwyżek podatków, upadku firm. Jest winny dziesiątkom tysięcy zgonów, które wynikają ze sparaliżowania służby zdrowia. Jego partia doprowadziła do kryzysu urodzeń i zwiększenia fali emigracji. To Kaczyński zniszczył przyszłość młodych ludzi, z których 70% patrzy pesymistycznie na to, co nadejdzie.

Reklamy

Dlatego rok 2022 to rok upadku miernego prezesa, fatalnego przywódcy i jeszcze gorszego wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Do upadku Kaczyńskiego doprowadziło to co zawsze: pycha, chciwość, zachłanność, brak umiaru. Politycy PiS sprawiali wrażenie pijanych władzą. Zniszczyli wszystko to, co dało się zniszczyć, nie zbudowali nic.

Kaczyński schodzi wśród setek niewyjaśnionych afer, przekrętów a największym cieniem na jego władzy kładzie się afera z inwigilacją opozycji. Metody, którymi się posłużył, są metodami wprost z dyktatorskich reżimów. Włamania na telefony, nielegalne działania służb, inwigilacja by wygrać wybory – tego nikt mu nie daruje.

Są oczywiście inni współwinni, ale Kaczyński jest szefem tego całego politycznego układu i to on autoryzował lub dawał przyzwolenie, nawet jeśli nie było na papierze, nawet jeśli był ostrożny i unikał dokumentów oraz świadków. Sam Kaczyński ma na sumieniu ogromną aferę Dwóch Wież – to również wymaga wyjaśnienia i jeśli okaże się, że jest winny – skazania także na to.

Kaczyński zmienił Polskę w kraj biedny, realizując swój program “Polska w ruinie”. I tego mu nie można darować. Mieliśmy szansę być krajem dostatku i rozwoju, teraz ciągniemy się w ogonie Europy. Jesteśmy liderem tylko w ilości zgonów. I za to też musi zostać skazany.

Upadek Kaczyńskiego nastąpi już wkrótce i będzie bardzo bolesny. 2022 jest rokiem upadku prezesa PiS i upadku całego systemu, który stworzył. Chorego, złego, szkodliwego dla Polski.

Poprzedni artykułGiertych: nie ma prokuratury w Polsce, jest tarcza dla PiS i miecz na opozycję
Następny artykułMedia PiS w amoku. “Za Tuska Polacy żywili się upolowanymi psami”