Walka z bezprawiem.

Mecenas Roman Giertych poinformował na swoim profilu na Facebooku jak osoby, które miały Iphone, a mogły być obiektem bezprawnej inwigilacji rządu PiS, mogą sprawdzić czy miało to miejsce.

Reklamy

“Szukamy Pegasusa.

Zwracam się do wszystkich osób wobec których obecny rząd mógł stosować nielegalny, szpiegowski system Pegasus firmy NSO. Szczególnie zwracam się do posłów, senatorów, dziennikarzy, politycznie czynnych adwokatów, prokuratorów, sędziów, rektorów, działaczy społecznych (szczególnie tych występujących przeciwko PiS).
Również do tych osób w ramach PiS, które były jakimś rodzajem opozycji wewnętrznej. Mój apel niestety dotyczy tylko tych osób, które używają telefonu Apple, czyli IPhone.
Zachęcam do przeprowadzenia sprawdzenia wszystkich posiadanych przez Państwa aparatów IPhone. Pierwszego sprawdzenia można dokonać w prostej trwającej ok. godziny procedurze.
Czasami po znalezieniu zainfekowania procedura pozwalająca na znalezienie dat infekcji jest nieco dłuższa. Procedura ma charakter bezpłatny, a prowadzi ją Citizien Lab, stanowiąca część Uniwersytetu Toronto.
Citizien Lab jest jednostką sponsorowaną przez naszego sojusznika z NATO – Kanadę. Dane przekazywane w ramach procedury są używane wyłącznie na użytek tej procedury i można od badaczy Citizien Lab uzyskać pisemną tego gwarancję.
Osoby pragnące dokonać sprawdzenia swojego telefonu IPhone (na sprawdzenie androida nie ma obecnie procedur, co nie oznacza, że nie używano programu PEGASUS wobec tych telefonów) proszone są o kontakt:
biuro@giertych-kancelaria.pl
Po sprawdzeniu tożsamości zainteresowanej osoby zostanie przekazany bezpośredni kontakt do Citizien Lab wraz z instrukcją po polsku jak dokonać sprawdzenia. Dalszy kontakt oraz ewentualne ujawnienie faktu znalezienia infekcji będą przebiegać już bezpośrednio w relacji właściciel telefonu – Citizien Lab.
Osoby pragnące zadać mi pytania mogą się kontaktować pod numerem 0048226924343 w godzinach od 9-17 w dni powszednie lub na numer 0048503011501 każdego dnia do sekretariatu mojej kancelarii.
Jako pierwsza, zidentyfikowana ofiara używania programu szpiegowskiego (w Izraelu uznawanego za broń) i przeznaczonego do zwalczania międzynarodowego terroryzmu czuję się w obowiązku zrobić wszystko co możliwe, aby wykryć skalę tego procederu.
W polskim prawie brak jest możliwości prawnej używania tego typu programu, który oprócz podsłuchów pozwala na dowolną ingerencję w telefon, w tym umieszczanie na nim materiałów, podsłuchiwanie otoczenia, wysyłanie smsów itd. Ponieważ służby specjalne działają w granicach prawa, to brak podstawy prawnej do używania tego typu programu oznacza, że jego używanie jest zawsze nielegalne.
Fakt zgłoszenia do mojej kancelarii w tej sprawie obejmuję tajemnicą adwokacką. Jednocześnie oświadczam, że wykonuję te działania pro bono.
Życzę Państwu Szczęśliwego Nowego Roku. I Polski uwolnionej w tym roku od jakichkolwiek prób autorytaryzmu.
Roman Giertych”

 

źródło: Facebook

Poprzedni artykułKryzys Obajtkowi nie jest straszny. Właśnie dostał kolejną posadę
Następny artykułSmutne świętowanie Sylwestra. Optymizmu nie było, ludzie boją się biedy