W rozmowie z portalem naTemat.pl prof. Magdalena Środa pokazała, dlaczego Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się zdobyć i tak długo utrzymać władzę. Mimo tego, że wszyscy odczuwamy jej fatalne konsekwencje.

– On w gruncie rzeczy ma jeden cel: utrzymać władzę. I dość sprawnie mu to przez sześć lat wychodzi, bo jego głównym narzędziem jest podział na szukanie „swoich” i „wrogich”. Najpierw osadza się na tych swoich i dowartościowuje tych swoich, a potem wskazuje na wroga – zauważa Środa.

Reklamy

Zdaniem prof. Środy lista „wrogów” prezesa PiS jest bardzo długa. Najpierw byli nimi homoseksualiści, potem uchodźcy, następnie gender, ideologia LGBT… Tę listę można ciągnąć w nieskończoność.

Kto jest więc wrogiem według prezesa PiS? Jak wskazała prof. Środa, na początku był nim gej, następnie uchodźca, później gender, ideologia LGBT i tak można by było wymieniać dalej.

– Kiedy zwolennicy PiS są już z tym PiS-em, to traktują tę partię jako część swojej rodziny, podobnie zresztą jest z instytucją Kościoła. Że oni tam kradną, że pojawiają się różne afery, to wszystko jedno, bo oni są przecież „nasi” – dodała, pokazując dlaczego taka w istocie prymitywna metoda rządzenia ciągle się sprawdza.

Poprzedni artykułWszyscy kpią z Morawieckiego. Szef rządu długo popamięta te słowa
Następny artykułKowalski brutalnie atakuje Tuska. Jak długo jeszcze będziemy musieli to znosić?!