Na antenie TVN 24 Donald Tusk przedstawił możliwy przebieg wydarzeń w 2022 r. Przekonywał, że wygrana opozycji „wydaje się naprawdę realna”.

– Wcześniejsze wybory byłyby lepsze dla Polaków, ale nie jestem pewien, czy lepsze dla opozycji. Nie jestem pewien, czy powinienem się modlić o wcześniejsze wybory – stwierdził Tusk.

Reklamy

– Ale nie wystarczy wygrać. Najbardziej obawiałbym się pyrrusowego zwycięstwa. Przyszła koalicja na opozycji może rozbić się o własną słabość. Trzeba wierzyć w siłę i odpowiedzialność – dodał.

Problem jest tym bardziej wyraźny, gdyż w 2022 r. z całą siłą ujawnią się dramatyczne skutki szalonej polityki gospodarczej PiS.

– Rok 2022 na pewno będzie rokiem porównywalnie dramatycznym jak rok 2021. Wiemy już na pewno, że będziemy się wszyscy zmagać z pandemią. Będzie też rokiem drożyzny. Już nawet słynny prezes Glapiński nie ukrywa, że rok 2022 będzie rokiem drożyzny – przypomniał Tusk.

Poprzedni artykułIle kosztuje “symetrysta”? Kolanko udaje dziennikarza, a brał pieniądze za PR. Jego publikacje po cichu znikają z sieci
Następny artykułWszyscy kpią z Morawieckiego. Szef rządu długo popamięta te słowa