Już jutro Polska przekroczy liczbę stu tysięcy zgonów z powodu pandemii COVID-19. Nasz kraj jest na szczycie niechlubnego rankingu krajów, w którym umiera najwięcej ludzi. To wina Jarosława Kaczyńskiego i jego nieudaczników.

Rząd PiS od samego początku nie miał pomysłów na walkę z pandemią.

Reklamy

Najpierw wprowadzono restrykcje, które zahamowały naturalne nabywanie odporności przez społeczeństwo, później Morawiecki kłamał w kampanii wyborczej, że nie ma się czego bać. Jeszcze później nachalnie prowadzono akcję szczepień, które łagodzą skutki choroby ale nie zapobiegają transmisji wirusa.

Rząd PiS wprowadził też nielegalne i uchylane przez sądy przepisy, za co Morawieckiemu grozi odpowiedzialność karna. Równolegle rozwalono służbę zdrowia, przez co umiera rekordowa liczba łudzi a na pogrzeb czeka się tygodniami.

Dzisiaj mamy do czyniena z sytuacją kompletnie absurdalną, w której PiS nie radzi sobie kompletnie. Polska służba zdrowia jest zniszczona i niewydolna. Państwo Kaczyńskiego walczy natomiast z ludźmi, którzy o tym przypominają. Przypomnijmy, że policja atakowała ludzi, którzy w centrum Warszawy układali krzyże upamiętniające ofiary COVID-19.

Winny całej sytuacji jest Jarosław Kaczyński.

Poprzedni artykułLeszek Balcerowicz wzywa Polaków do działania: trzeba przyspieszyć odejście PiS
Następny artykułRozenek ostrzega: PiS chce zmanipulować młodych ludzi już w szkole