Jeżeli Izrael był w stanie stwierdzić, że podsłuchiwano opozycję i po zmianie premiera anulować licencję dla Polski, to oznacza, że ma dostęp do zebranych danych. To oznacza, że wszyscy którzy inwigilowali opozycję Pegasusem odpowiadać będą za zbrodnie szpiegostwa – napisał Roman Giertych.

To może oznaczać bardzo poważne zarzuty dla Macieja Wąsika, Mariusza Kamińskiego, Zbigniewa Ziobro i Jarosława Kaczyńskiego. To te osoby mogą być bowiem zamieszane w proceder nielegalnego zakupu i nielegalnego użycia oprogramowania, za pomocą którego służby specjalne PiS włamały się do telefonów m.in. szefa sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Reklamy

Pegasus w Polsce jest nielegalny a jego używanie, w świetle obowiązujących przepisów, jest nie tylko nielegalne ale też stanowi przekazywanie danych obcemu wywiadowi. To zbrodnia szpiegostwa, zagrożona bardzo wysokimi karami więzienia.

Politycy PiS i Solidarnej Polski nie mają gdzie uciec – przed ekstradycją chroniłaby ich tylko Rosja.

Pegasusa mamy w Polsce nielegalnie. Główny powód tej nielegalności to fakt, że nie można z funduszu MS finansować CBA, która również ma pilnować urzędników MS – dodał Roman Giertych.

Poprzedni artykułKatastrofa PiS. Inflacja wymknęła się już całkowicie spod kontroli!!!
Następny artykułKaczyński robi idiotów z Morawieckiego i ministrów rządu PiS