Energetyka24.pl to portal sponsorowany przez rządowy Orlen. Autor tekstu – Jakub Wiech to chłopaczek, który w życiu nie przepracował ani dnia w branży paliw płynnych a mieni się być ekspertem od gazu – ujawniają internauci.

Trzy lata temu napisał tekst, w którym “udowadniał”, że LNG z USA jest 1/3 tańsze niż ruski gaz a na potwierdzenie podanych liczb linkował do… pisowskiej szczujni wpolityce.pl, do artykułu którego autorem był… Kuźmiuk z PIS… (przedostatni akapit). Należy też zauważyć, jaki wpływ na europejskie notowania cen gazu miała sama informacja o flotylli metanowców z USA, które wiozły LNG na Stary Kontynent. Same wieści na ten temat obniżyły cenę gazu na holenderskiej giełdzie o prawie 50% – pisze Wiech. Dla pełnego obrazu oczywiście nie dopisał zgodnie z prawdą, że nawet ta obniżka oznacza dzisiaj ceny gazu 5x wyższe niż w poprzednich latach.  – dodaje internauta.

Reklamy

Tekst “Czy podwyżki gazu to wina PiS? Sprawdzamy” jest typową wrzutką, która ma być podstawą dla innych pisowskich mediów (pudeł rezonansowych).

I tak to się kręci…

źródło: Wykop.pl

Poprzedni artykułPolacy zaczną się niezdrowo odżywiać? Ceny jedzenia absurdalnie wysokie
Następny artykułPrzestańcie analizować wypowiedzi Kaczyńskiego. One są pozbawione sensu