Podczas konferencji prasowej dziennikarze TVP Info po raz kolejny próbowali postawić Donalda Tuska w niewygodnej sytuacji. I wyszło jak zwykle.

Dziennikarze TVP chcieli – wbrew faktom – przekonać swoich widzów, że to właśnie Donald Tusk jest odpowiedzialny za drożyznę w Polsce. Dlatego spytali się byłego premiera dlaczego „jako polski premier i szef Rady Europejskiej nie zablokował pakietu Fit for 55”.

Reklamy

– Wiem, że w mediach rządowych można codziennie znaleźć informacje, jakobym to ja był odpowiedzialny za rząd w Polsce, ale już tak kłamać w pytaniach nawet… no nie wolno – odpowiedział Tusk.

Przypomniał także, że w czasie kiedy pracowano nad tym pakietem, nie był premierem. I że to pytanie należy kierować pod zupełnie innym adresem.

– Pakiet fit for 55, czyli ten pakiet legislacyjny, który ma wprowadzić „Zielony Ład” w Europie, a więc zapobiegający kryzysowi klimatycznemu, ale wiążący się z kosztami i ryzykiem, to pakiet, który dzisiaj przygotowuje KE na wniosek Rady Europejskiej, w której uczestniczył premier Mateusz Morawiecki – przypomniał Tusk.

 

Poprzedni artykułA to dobre! Jarosław Kaczyński „Człowiekiem Wolności”
Następny artykułMiłosz Motyka zaorał butną posłankę z PiS. Ale miała głupią minę