Lider opozycji, Donald Tusk w mocnych słowach ocenił rozpad Rady Medycznej przy premierze. Tusk jest przekonany, iż naukowcy nie chcieli dłużej w milczeniu znosić tego, że rząd lekceważył ekspertów. I prowadził działania wobec epidemii w taki sposób, by nie naruszyć swojego poparcia.

– Od początku pandemii, ten rząd, Morawiecki, Kaczyński przedkładali swój polityczny interes, a czasem nawet niektórzy z nich swoje własne brudne, finansowe interesy nad zdrowie i życie obywateli stwierdził Tusk.

Reklamy

– Za tę tragedię odpowiadają politycy, którzy nie słuchali zaleceń przez siebie powołanej Rady Medycznej, swoich lekarzy, swoich ekspertów. Bo ważniejszy dla nich był PR i czasem finansowy interes – dodał.

– Jeszcze przed jakiś czas będziecie rządzić, ale już dziś nie macie prawa spojrzeć Polakom w oczy. Odpowiecie za to, za niepotrzebną śmierć tysiąca ludzi. Tylko dlatego, że nie mieliście odwagi czy interesu w tym, żeby respektować rekomendacje Rady Medycznej. Wszyscy będziemy to pamiętać – zapowiedział Donald Tusk.

Poprzedni artykułŚwietne wieści! Poparcie dla PiS spada szybciej, niż sądziliśmy!
Następny artykułMorawiecki idzie w odstawkę? Mówią o tym coraz głośniej nawet politycy PiS