Pegasus dla  Macieja Wąsika, Mariusza Kamińskiego i dla Zbigniewa Ziobro oraz ich pomagierów pracujących w mediach będzie tym czym podatki dla Ala Capone… – uważa redaktor naczelny Wieści24.pl, Jan Piński.

Al Capone był amerykańskim gangsterem, włoskiego pochodzenia. Bardzo długo uciekał przed wymiarem sprawiedliwości i kpił z prawa. Przez długi czas mu się to udawało, oszukiwał sądy i prokuratorów.

Reklamy

Capone prowadził swoje interesy poprzez podstawionych ludzi. Nawet prawo własności swojego domu przepisał wyłącznie na żonę. Jednocześnie publicznie obnosił się ze swoją fortuną. Władze federalne, nie mogąc udowodnić mu innych przestępstw, oskarżyły go więc o unikanie płacenia podatków. Capone ścigany był przez agenta federalnego, Eliota Nessa, i utworzoną przez niego grupę jedenastu agentów, z powodu nieprzekupności zwanych Nietykalnymi. Ujawniono również źródła nielegalnych dochodów Capone, a następnie oskarżono go o niepłacenie z tego tytułu podatków.

Jego proces odbył się w 1931 roku. Został uznany za winnego pięciu z dwudziestu dwóch zarzutów dotyczących unikania płacenia podatków. Sąd skazał go w sumie na jedenaście lat pozbawienia wolności.

Najgorszy jest cynizm i demoralizacja Wąsika Macieja i Kamińskiego Mariusza, którzy materiały wykradzione Pegasusem przekazywali do mediów (Pereira i TVP) i tworzyli specjalne konta hejterskie, na których “pracowali” związani ze służbami “dziennikarze”, do puszczania hejtu. To was zgubiło – podsumowuje Jan Piński. 

Poprzedni artykułPiotr Zgorzelski ostro o Niedzielskim: Krew mnie zalewa! Kto odpowiada za strategię walki z pandemią?
Następny artykułTusk pokazuje problemy polskich firm pod butem PiS. Kaczyński się wścieknie!