Piotr K., dyrektor pionu techniki operacyjnej CBA, który odpowiadał za wprowadzenie i nadzór nad Pegasusem, nie żyje – poinformowała stacja TVN24. To bardzo dziwna i podejrzana śmierć, komentują z kolei sprawę ludzie znający środowisko służb specjalnych. Piotr K. odpowiadał za projekt Pegasus i znał kulisy decyzji, związanych z jego wykorzystywaniem.

W środowisku służb już pojawiły się pogłoski o tak zwanym seryjnym samobójcy. Samo CBA w rozmowie z dziennikarzami mówi wyłącznie o kwestiach zdrowotnych, jednak skala afery Pegasusa jest tak ogromna, że trudno uwierzyć w te zapewnienia.

Reklamy

Ludzie, na których ciąży odpowiedzialność za nielegalne zakupy i nielegalne wykorzystanie tego wojskowego oprogramowania do ataków na opozycję, adwokatów, prokuratorów i dziennikarzy są zdesperowani i niebezpieczni. Widzą, że ich świat się wali w gruzy i za chwilę mogą trafić na dziesiątki lat do więzienia.

Usuwanie śladów nie jest więc wykluczone a wręcz może być bardzo prawdopodobnym scenariuszem. Takie działanie mogłoby też wywołać efekt zastraszenia osób, które chciałyby ujawnić niezależnej komisji szczegóły działania przestępców z układu władzy.

Sytuacja w PiS i Solidarnej Polsce jest bardzo napięta. Ujawnienie ataków Pegasusem jest śmiertelnym zagrożeniem dla Ziobry i Kaczyńskiego.

Poprzedni artykułZorganizowana grupa atakująca opozycję funkcjonuje w służbach PiS? Znamy szczegóły
Następny artykułPorażka Kaczyńskiego w Sejmie. Nie udało się oszukać posłów ani dziennikarzy