Ataki na Mariana Banasia, które pojawiły się w mediach w momencie ujawnienia spraw związanych z jego nieruchomościami, były prawdopodobnie realizowane na zlecenie prezesa PiS na podstawie wiedzy z informacji uzyskanych Pegasusem.

Jarosław Kaczyński miał się dowiedzieć o planach uniezależnienia się Mariana Banasia od PiS i wydał polecenie zniszczenia go poprzez puszczenie do mediów kompromitujących materiałów. Jeśli te rewelacje się potwierdzą, a wiele wskazuje na to, że takie wydarzenia miały miejsce, będziemy mieli do czynienia z bardzo poważnym przestępstwem. Kaczyński może iść na wiele lat do więzienia.

Reklamy

Mówi o tym art. 128 Kodeksu Karnego. “Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat” – mówi KK.

Marian Banaś jest dzisiaj śmiertelnym zagrożeniem dla Kaczyńskiego. To on ujawnił dokumenty, które czarno na białym pokazują zakup Pegasusa z pieniędzy na pomoc ofiarom przestępstw. Polityczni przestępcy użyli tych pieniędzy do zakupu narzędzia zbrodni.

Poprzedni artykułSenator Libicki: Dzisiaj NIK jest jedyną niezależną instytucją, która kontroluje PiS
Następny artykułGambit Kukiza. Chce wrócić do gry i zmazać winy przeszłości?