Andrzej Rozenek ostro: IPN trzeba zlikwidować

Żadna opozycyjna partia nie wystawiła swojego kandydata do IPN. Po prostu wiemy, że tę instytucję trzeba zlikwidować, a nie wygodnie się w niej urządzać – napisał poseł Andrzej Rozenek.

Rozenek, jeden z najbardziej aktywnych posłów w Sejmie, uważa że IPN jest wykorzystywany przez PiS do bieżącej polityki i gier kwitami.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Instytucja ta przestała pełnić rolę instytutu pamięci i stała się czymś w rodzaju politycznej prokuratury, z której wyjmuje się kwity na niewygodnych przeciwników politycznych. Akta przekazane IPN powinny być od dawna upublicznione, w rejestrze on-line, bez żadnych ograniczeń dostępu, podobnie jak to zrobiono w wielu innych krajach. Istnienie IPN jest marnowaniem publicznych pieniędzy – to opinia bardzo wiele osób i trudno się z nią nie zgodzić.