Przeforsowany przez PiS Polski Ład nie przestaje zadziwiać. Okazało sie właśnie że w gąszczu przepisów ukryto znaczącą ulgę, która umożliwia obniżenie podatku niemalże do zera. Trzeba tylko spełnić pełen warunek…

– Sky is the limit. Ta ulga jest królową wszystkich ulg – zauważyła Jowita Pustuł, doradca podatkowy i radca prawny, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Reklamy

– Umożliwia odliczenie od dochodu 500 tys. zł rocznie, a można i więcej. (…) Zapewnia znacznie większe korzyści niż ulgi dla klasy średniej, na powrót, dla emerytów oraz rodzin 4 plus razem wzięte. Chowa się też przy nim ulga dla samotnych rodziców z kwotą 1,5 tys. zł rocznie – dodaje.

Trzeba tylko spełnić jeden warunek: posiadać i wyremontować… zabytkowy pałac.

– Dzięki Pałacyk Plus możesz obniżyć swój dochód do zera i nie płacić PIT. Przy innych ulgach, np. rehabilitacyjnej, jest limit (odliczenie – maksymalnie 6 proc. dochodu), ale Pałacyk Plus nie ma limitu. Pałacyki są ważniejsze od niepełnosprawnych – zauważyła Pustuł.

Poprzedni artykułGłębokie gardło Kukiza. Za przeciekami o podsłuchach stoi członek komisji ds. służb!
Następny artykułPrzestępcy podszywają się pod Romana Giertycha i Marcina Matczaka. Konta PiS kolportują fałszywe wiadomości prawników. Policja i służby nie reagują