TVN 24 opublikował bulwersującą rozmowę Pawła Kukiza z jednym ze współpracowników. To co zwraca uwagę, poza koszarowym językiem, to fakt, że Kukiz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że władza Kaczyńskiego w Polsce zależna jest od jego poparcia. I że Kaczyński jawnie dąży do stworzenia w Polsce autokratycznego systemu władzy.

– Całe państwo praktycznie i układ wisi na moich trzech głosach – perorował Kukiz w opublikowanym nagraniu.

Reklamy

– Cóż mu [tj. Kaczyńskiemu] może szkodzić zmiana ordynacji wyborczej wtedy, kiedy on nie będzie potrzebował bezpośrednio tych instrumentów władzy, jakie posiada w tej chwili, koniecznych w tej czynnej polityce, żeby, k***a, można było tę władzę w tym systemie autorytarnym sprawować? – słyszmy.

Przy okazji Kukiz zdradził tajemnice dworu na Nowogrodzkiej.

– Przy każdym spotkaniu z Kaczyńskim, naprawdę przy każdym spotkaniu mówię o Kurze [Jacku Kurskim – W24.] Mówię do niego: ty sobie sprawy nie zdajesz z tego, że o ile ta Kura była użyteczna dwa lata temu po wygranych wyborach w 2015 roku, bo ludzie odreagowywali swój stres, te swoje żale do Platformy, to w tej chwili oni działają przeciwko tobie, k***a. Paradoksalnie, mówię, im więcej zachwytów pieją nad PiS-em, w sytuacjach, k***a, nepotyzmu, korupcji, itd., tym bardziej cię pogrążają. I tyle. I ni ch**a i nie trafia. No to co ja na to poradzę? – opowiadał Kukiz.

Poprzedni artykułW obliczu agresywnej Rosji Polska jest całkowicie rozbrojona. To bilans rządów PiS
Następny artykułWpadka Ogórek. Tak zwana gwiazda TVP stała się obiektem kpin w Internecie