Nikt tak jak rodzice nie zna lepiej mocnych stron dzieci i młodzieży, nikt tak jak nauczyciele, nie potrafi więcej powiedzieć o patologiach systemu edukacji, zarządzanego przez skrajnego ideologa, Czarnka. Czas ministra pogonić a sprawy nauczania przekazać w ręce rodziców i nauczycieli. Jaskółką w tym zakresie miała być ustawa Zakrzewskich, która zwiększa możliwości wyboru edukacji w rodzinach. Teraz warto by zrobić krok dalej i zwiększyć samodzielność placówek edukacyjnych.

Edukacja to podstawa rozwoju kraju. Jeśli PiS buduje swoją narrację na kłamstwie, kolesiostwie i nepotyzmie, to nigdy dobrej szkoły w Polsce nie zbuduje. Od kilku lat jest w edukacji tylko coraz gorzej. Próbkę jak arogancko a wręcz chamsko politycy PiS odnoszą się do nauczycieli widzieliśmy w korespondencji Michała Dworczyka. Knajacki język oraz instrumentalne traktowanie problemów szkoły przerażają normalnych ludzi.

Reklamy

Można by wręcz zapytać jak wielką świnią trzeba być, żeby tak traktować edukację.

Szkoła dzisiaj przestała praktycznie funkcjonować. Czarnek nie rozumie roli edukacji i nie zna się na tym kompletnie. Sparaliżowana edukacja działa nie wiadomo w sumie w jakim trybie a uczniowie dostają zaledwie fragment tego, co potrzebują w ramach programów nauczania. Programów złych i przestarzałych.

Ze szkół należy natychmiast wyrzucić wszystkie przedmioty pamięciowe i zmienić sposób nauczania na problemowo-praktyczny. Zamiast pamięciówek potrzebne są działania warsztatowe i zespołowe. Nauczyciele muszą dostać wsparcie i podwyżki, bo ich zaraz zabraknie. Problemu nie rozwiąże edukacja domowa i demokratyczna, która nadal jest zbyt małym elementem całości. Potrzeba systemowych rozwiązań wspierających całą edukację – a przede wszystkim dzieci i młodzież, ich rodziców i nauczycieli.

Trzeba rozwijać edukację, bo dzieci i młodzież to nasza przyszłość.

Tego niestety Kaczyński, stojący na skraju grobu, nigdy nie rozumie. Zresztą on szkoły nigdy nie lubił, bo był tam zawsze niskim człowiekiem i marnym uczniem z problemami.

Poprzedni artykułMecenas Giertych do przestępców wspierających PiS. “Dopadniemy was!” [WIDEO]
Następny artykułNa tak zwanym Polskim Ładzie, czyli podwyżce podatków, stracą wszyscy Polacy