Opozycja razem przeciwko PiS.

Główny ekonomista Konfederacji dr Sławomir Mentzen starł się z posłem PiS Bolesławem Piechą. Awantura w Polsat News skupiła się na Lex Kaczyński, czyli projektowi nowej ustawie sanitarnej rządu.

Reklamy

– Pan poseł Piecha jest człowiekiem szalonym i niestety trzeba to powiedzieć wprost. Zaproponowany przez niego „lex konfident”, czyli ustawa za pomocą której jeden pracownik miałby donosić na drugiego pracownika, dlatego że dostał pozytywny test, jest czymś całkowicie skandalicznym – powiedział dr Mentzen.

– Ona zmusiłaby 14-15 mln Polaków do cotygodniowego testowania się, kosztem ponad 50 mld zł rocznie. Ja nie wiem, skąd te pieniądze miałyby się wziąć i nie wiem, gdzie te kolejki ludzi, mających się co tydzień testować, miałyby się ustawiać. Jest to kompletnie szalony pomysł, wzięty rodem z jakichś państw bolszewickich – podkreślił ekonomista.

– Kiedyś rzeczywiście państwo zachęcało – mówię o państwie PRL-owskim – żeby jedni Polacy donosili na drugich Polaków, ale wtedy chociaż państwo samo te donosy finansowało. A poseł Piecha chce, żeby jeden pracownik donosił na kolegę z pracy i jeszcze ofiara tego donosu miała za to zapłacić 15 tys. złotych – przypomniał dr Mentzen.

– Jest to pomysł z zakładu psychiatrycznego i niestety w tym momencie na takim poziomie mamy zarządzanie naszym państwem przez PiS oraz ich ekspertów od ochrony zdrowia – skwitował.

Z ekonomistą zgodził się poseł Koalicji Obywatelskiej Jerzy Hardie-Douglas. – Ja po raz pierwszy zgadzam się z przedmówcą, to znaczy rzeczywiście (…) ten projekt tzw. lex Kaczyński to są naprawdę Himalaje głupoty, to jest zupełnie nierealne – powiedział poseł.

Źródło: Polsat News

Poprzedni artykułNa tak zwanym Polskim Ładzie, czyli podwyżce podatków, stracą wszyscy Polacy
Następny artykułLex Kaczyński to afera respiratorowa 2.0? “Tak antyludzkiej ustawy ten Sejm nie widział!” [VIDEO]