Mateusz Morawiecki pojechał na spotkanie skrajnych nacjonalistycznych i prawicowych partii do Hiszpanii. Mówił tam o innej przyszłości Europy, zapewne pod butem Putina. Premier popełnił jednak koszmarny błąd, biorąc udział w takich spotkaniach. Pokazał bowiem przywódcom europejskim, że wraz z Węgrami nie chce być w Europie, tylko w strefie wschodnich wpływów. Że chce realizować z Moskwą plan odbudowy Układu Warszawskiego.

Działania PiS zaczynają się układać w logiczną całość. Od przejęcia władzy z pomocą zmanipulowanych materiałów i kłamliwej propagandy, poprzez osłabianie polskich instytucji, zniszczenie wojska i prokuratury, niszczenie sądów, poprzez wprowadzanie restrykcyjnych ustaw wzorem z Rosji, Kaczyński zabrał Polskę w podróż prosto w objęcia Putina. Morawiecki spotykający się z faszyzującymi ugrupowaniami, marginesem Europy, chce najwidoczniej pokazać, że Polska i Węgry wychodzą z Unii Europejskiej.

Reklamy

Nie możemy na to pozwolić. Miejsce Polski jest w Europie, w Unii Europejskiej. Wyjście z Unii będzie oznaczać dla nas gospodarczą katastrofę i kompletny brak bezpieczeństwa. Morawiecki działa na szkodę Polaków.

Nie ma zgody na wyjście Polski z UE, panie Kaczyński.

Poprzedni artykułPolska rozsypie się jak domek z kart? Wszystko przez propagandę PiS
Następny artykułPolska stała się bezbronna od strony morza. To wina Kaczyńskiego!