Czy leci z nami pilot? 

Katastrofy o nazwie “Polski Ład” ciąg dalszy.

Reklamy

Niższe w porównaniu do grudnia pensje dostali pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Związkowcy z ZUS-u napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego i i ministra Tadeusza Kościńskiego. Żądają wycofania nowych przepisów podatkowych.

“Różnice w wypłatach wynagrodzeń sięgają do kilkuset złotych, co przy relatywnie niskich wynagrodzeniach zasadniczych pracowników ZUS jest ogromnym uszczerbkiem w ich rodzin. Związek podkreśla, że pracownicy Zakładu to jedna z najniżej uposaż urzędniczych w Polsce. Jednakże to dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i poświęceń realizuje priorytetowe zadania Państwa, tj. m.in. wypłata: 300+, 500+, rodzinnego opiekuńczego, stosowanie przepisów Polskiego Ładu” – czytamy w liście.

“Związek Zawodowy Pracowników ZUS apeluje o wycofanie w całości przepisów Polskiego Ładu, które doprowadzają do zubożenia dużej, części społeczeństwa, w tym pracowników instytucji zaufania publicznego, jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – podsumowują.

Pracownicy ZUS nie łapią się na żadne ulgi z “Polskiego Ładu”, mają być tymi, którzy go finansują…

Przypomnijmy “Polski Ład” vel “Polski wał” ew. “Ruski ład” polega na zabraniu tym co mają więcej i daniu tym, którzy głosują na PiS. Tak miało być w teorii. W praktyce wyszedł jeden wielki bałagan. Eksperci spodziewają się, że pod koniec marca może dojść do drastycznych spadków wpływów do budżetu, ponieważ Polacy masowo zamykają lub zawieszają firmy.

źródło: Fakt.pl

Poprzedni artykułJak Kaczyński okrada nas przy pomocy inflacji
Następny artykułCzy to początek końca? Kaczyński trafi przed prokuratora!