Jarosław Kaczyński wezwał swoich partyjnych towarzyszy na niezwykłą naradę. Mają postanowić kto ma zapłacić stołkiem za chaos Polskiego Ładu.

Zapewne nie ma co się spodziewać jakiś sensacyjnych wiadomości. Premier Mateusz Morawiecki, który jeszcze kilka tygodni temu lubił przedstawiać się jako główny twórca Polskiego Ładu pozostanie na stanowisku. PiS jest zbyt słaby i od dawna nie ma już większości w parlamencie by ważyć się na tak skomplikowaną operację, jaką jest wymiana szefa rządu.

Reklamy

Jacyś odpowiedzialni za katastrofę muszą się jednak znaleźć. Zapewne dlatego „poleci” minister finansów Tadeusz Kościński i jego zastępca Jan Sarnowski.

Kto zaś zastąpi szefa resortu finansów? Na giełdzie pojawiają się różne nazwiska, ale najważniejszy jest Jacek Sasin. Człowiek do zadań specjalnych Prawa i Sprawiedliwości.I misji niewykonalnych. Takich jak prezydenckie “wybory kopertowe”.

Przez Polaków Sasin nie bez przyczyny uznawany za „człowieka-katastrofę”. Ale to zasłużony towarzysz partyjny, należy mu się!

Poprzedni artykułNiedoceniony strateg. Polityk PiS doradza Rosji jak zaatakować Ukrainę
Następny artykułTerlecki się sroży: Konsekwencje za Polski Ład muszą być poważne