Takiego skutku swojej nieudolności politycy PiS zapewne nie brali pod uwagę. Polskie firmy uciekają do Niemiec. W ciągu kilku tygodni za Odrą zarejestrowano już kilkaset firm z Polski.

Unijny pakiet mobilności oraz Polski Ład wyganiają nas do Niemiec – mówi „Rzeczpospolitej” Arkadiusz Burkowski, właściciel firmy Carter Logistic.

Reklamy

Jak zauważa dziennik, koszty prowadzenia firmy w Niemczech nie są wyższe od tych, które obowiązują w Polsce. Zyskują także pracownicy, którzy podlegają w ten sposób niemieckiemu ubezpieczeniu i zasiłkom rodzinnym. A to są znacznie większe pieniądze niż zjadane przez inflację 500+.

– Przy tych samych warunkach płacowych w przeliczeniu złotego na euro, pracodawca może więcej zaoszczędzić na kosztach pracowniczych, a jego pracownik dostaje na rękę tyle samo, a nawet więcej – twierdzi na łamach dziennika Agnieszka Bollmann, szefowa firmy doradzającej w Niemczech polskim przedsiębiorcom.

Nie ma co, rząd PiS kroczy od sukcesu do sukcesu.

Poprzedni artykułZapłacimy za nieudaczników PiS. Bruksela potrąci Polsce kary za Turów
Następny artykułKwaśniewski i Komorowski ułaskawili przedsiębiorców, którzy zabili terroryzującego ich gangstera. Duda pedofila… „Mój dług” wchodzi do kin! [VIDEO]