Magister Grucha.

Szef portalu TVP info Samuel Pereira przedstawia się jako absolwent historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pereira nigdy jednak nie ujawnił jaki był tytuł jego pracy dyplomowej. Pytany o nią UKSW wyjaśnia, że Pereira nie tylko nigdy nie obronił pracy licencjackiej lub magisterskiej, ale też nigdy takowej nie oddał.

Reklamy

O tym, że Pereira studiuje na UKSW pierwszy napisał „Newsweek” w 2011 roku. Później informacje o tym, iż jest „absolwentem” podawały inne redakcje. Jednak dziennikarzom nie chciało się sprawdzać, czy szef portalu TVP info faktycznie ukończył studia.

Przed wygraną PiS w 2015 roku Pereira zajmował się prowadzeniem i współprowadzeniem „anonimowych” kont w mediach społecznościowych. Wśród nich promowanym przez PiS i jego zwolenników profilem TVN48 (następnie TV48), które atakowało politycznych przeciwników partii Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: Newsweek / UKSW

Poprzedni artykułSakiewicz chciał 220 tysięcy od przedsiębiorcy. Kasy nie dostał i zaczął pomawiać człowieka w TVP
Następny artykułProducenci świń mogą poczuć się urażeni. Giertych radzi Sikorskiemu, aby nie nazywał naczelnego “Gazety Polskiej” wieprzem