Ewa Wrzosek to bez wątpienia najsłynniejsza polska prokurator. Głośno sprzeciwiała się upolitycznieniu prokuratury po objęciu rządów przez Zjednoczoną Prawicę. Spotkały ją za to szykany ze strony władzy. Niedawno okazało się, że jej telefon był podsłuchiwany Pegasusem.

Reklamy

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Wrzosek przekonuje, że konieczne będzie wyciągniecie konsekwencji prawnych wobec tych polityków PiS, którzy złamali prawo. A dowodów na takie działania jest coraz więcej.

– Odpowiedzialność polityczna to zadanie polityków. Ja wolę skupić się na tym, na czym się znam, a więc na odpowiedzialności karnej. Już dzisiaj jest szereg udokumentowanych przykładów spraw, do prowadzenia których nie ma teraz klimatu politycznego. Funkcjonariusze publiczni przekraczający swoje uprawnienia pozostają bezkarni – mówi Wrzosek.

– Funkcjonariusze publiczni przekraczający swoje uprawnienia pozostają bezkarni. Ale ponieważ są to działania dobrze udokumentowane – m.in. przez nasze stowarzyszenie Lex Super Omnia – i nieprzedawniające się szybko, więc sprawiedliwość zostanie kiedyś wymierzona – dodaje prokurator.

– Oczywiście wszystko w zgodzie z prawem i poszanowaniem praw obywatelskich. Dlatego jestem głęboko przekonana, że i tym razem winni zostaną rozliczeni i zweryfikowani – przekonuje prokurator Wrzosek.

Poprzedni artykułMocne! Triumf miernoty to przepis PiS na polską kulturę
Następny artykułPiS ma problem. Inflacja najmocniej uderza w wyborców Zjednoczonej Prawicy