Czym się skończy polityka “uspokajania” Putina? Tym samym czym skończyła się polityka “appeasementu” wobec Hitlera

Władimir Putin
Władimir Putin

Powtórka z błędów.

W 1938 r. europejskie potęgi: Wielka Brytania i Francja zgodziły się, aby Adolf Hitler zajął część Czechosłowacji. Słynna konferencja w Monachium stała się symbolem polityki appeasementu, uspokajania i zaspokajania żądań Adolfa Hitlera.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na nowej konferencji w Monachium w 2022 r. potęgi nie wyraziły zgody, aby rosyjski dyktator zajął Ukrainę. Wciąż jednak zwyciężyła zachowawcza polityka.

Ukraina będzie walczyć z Rosją sama.

W 1994 r. Ukraina zgodziła się zrezygnować z broni nuklearnej w zamian za gwarancje bezpieczeństwa od Stanów Zjednoczonych, Rosji i Wielkiej Brytanii. Dziś Ukraińcy już wiedzą, że to była błędna decyzja.

O Monachium 1938 r. i działaniach ówczesnego premiera Neville Chamberlaina Winston Churchill powiedział, że miał do wyboru “wojnę lub hańbę. Wybrał hańbę, a wojnę i tak dostanie.”

Po latach to samo powiedzą o zachowaniu państw UE i USA w Monachium 2022 r. Naiwna wiara w to, że da się zaspokoić apetyt Putina Ukrainą zemści się w ciągu kilku lat.

A dzisiejsze wyrazy solidarności z Ukrainą i Ukraińcami są po prostu pustym gestem mającym poprawić samopoczucie tych, którzy zostawiają ich na pastwę Rosji i Putina.

źródło: Twitter