Do tej pory do Polski przyjechało niecały milion uchodźców z Ukrainy. Drugie tyle prawdopodobnie pojawi się wkrótce. PiS nie przygotował kraju na tą sytuację. Jest bardzo źle a sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

Morawiecki i cała polityczna góra PiS wiedziały o zbliżającym się konflikcie z ostrzeżeń wywiadu. Nie ma możliwości, by nie mieli świadomości tego, co się zbliża. Jednak najwyraźniej nie zrobiono nic, aby przygotować nasz kraj na przyjęcie tak dużej liczby uchodźców. Znowu PiS na ostatnią chwilę, byle jak, byle pod publiczkę, stara się wprowadzić chaotycznie jakiś ułatwienia, bez analizy tego, co przyniosą owe decyzje.

Reklamy

Bałagan i chaos to domena Kaczyńskiego. Tu nie ma żadnej długofalowej polityki, nikt się nie zastanawia co zrobić z tymi ludźmi, jak im realnie pomóc długofalowo. Liczą się tylko dobre zdjęcia Morawieckiego i polityczne złoto. Szczytem bezczelności jest jeżdżenie polityków PiS na granicę i robienie sobie tam materiałów do kampanii wyborczej.

PiS nie przygotował na to Polski i za to musi zostać zmieciony ze sceny politycznej raz na dobre. Po raz kolejny politycy tego ugrupowania okłamali Polaków.

Poprzedni artykułWzruszające sceny na dworcu w Przemyślu. Tak witamy Ukraińców
Następny artykułA to dobre! Kaczyński chce odbudować… wspólnotę narodową!