Blisko 100 miliardów złotych wydrukował PiS w zeszłym roku, wynika z informacji jakie publikują GUS i NBP. To tak, jakby obniżyć wartość złotówki o blisko 30%, bo wpuszczenie pustego pieniądze na rynek powoduje obniżenie jego wartości. Wszystkie te pisowskie tarcze i programy są po prostu psuciem wartości złotówki i warto to sobie uświadomić raz i na zawsze.

Pieniądz w gospodarce jest bardzo potrzebny. Jednak jego nadmiarowa ilość oznacza, że wartość każdej złotówki spada i to znacząco.

Reklamy

Jest oczywiście na to rada, wystarczy by rząd skupił pieniądze z rynku, uruchamiając odpowiednie mechanizmy związane z rezerwami walutowymi. Ale na to PiS się nigdy nie zdecyduje, wymagałoby to bowiem nie tylko wiedzy ale też odpowiedzialności, a partia Kaczyńskiego nie jest ani z tych co potrafią ani z tych co są odpowiedzialni.

Dzisiaj możemy spodziewać się dalszego szybkiego wzrostu inflacji i uciekania przez Polaków od złotówki. Bezpiecznej jest mieć pieniądze w Euro albo innej walucie, co ułatwiają liczne aplikacje na telefony komórkowe. Tylko seniorzy, którzy nie potrafią posługiwać się tymi technologiami i trzymają pieniądze w materacu będą mieli potężny problem. 500 złotych jest dzisiaj warte połowę tego co siedem lat temu. A będzie jeszcze gorzej.

Widzimy to po wzrostach cen!

 

Poprzedni artykułPotężna podwyżka cen pszenicy. Zamiast chleba Polacy zaczną kupować ryż.
Następny artykułMichał Szczerba ujawnia: ludzie PiS zarabiają na transporcie do Rosji