Cezary Gmyz i kolejny wyrok za brednie mediów PiS. Tygodnik „Do Rzeczy” musi przeprosić dziennikarza

Fake newsy PiS.

Jak informuje portal Wirtualne Media bliski PiS tygodnik „Do Rzeczy” musi przeprosić dziennikarza „Najwyższego Czasu!” Leszka Szymowskiego za zarzut nierzetelności.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że wydawca i redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro) mają przeprosić Leszka Szymowskiego za tekst z 2014 roku, opisujący jego proces z Cezarym Gmyzem.

W 2014 roku „Do Rzeczy” opisało, że Cezary Gmyz wygrał proces z Leszkiem Szymowskim, dziennikarzem „Najwyższego Czasu”. Pomagający PiS brukowiec zarzuciło dziennikarzowi nierzetelność.

Szymowski pozwał tygodnik i jego redaktora naczelnego, Pawła Lisickiego. W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie zawyrokował, że wydawca „Do Rzeczy” ma przeprosić Szymowskiego na stronie głównej portalu dorzeczy.pl. Przeprosiny mają ukazać się w głównym miejscu, zaraz pod winietą, opublikować dużą czcionką i w ramce. Mają być zamieszczane nieprzerwanie przez pięć dni.

Niezależnie od tego, przeprosiny mają być też bezterminowo opublikowane pod treścią spornego artykułu.