Ekspert od wszystkiego.

Komisja Europejska przedstawiła listę osób objętych sankcjami finansowymi na terenie Unii Europejskiej. Na liście znalazł się Hassan Al-Nouri, sojusznik prezydenta Syrii Baszara al-Asada.

Reklamy

Al-Nouri prowadzi w Polsce spółkę Management and Marketing Group International. Według akt KRS (408 538) jego wspólnikiem jest ekspert TVP Jacka Kurskiego Artur Wróblewski. To właśnie Wróblewski jest autorem stwierdzenia, że w Polsce doszło do „kapitulacji ugrupowań, które pozycjonowały się jako ugrupowania antysystemowe”. Wróblewski występuje też w materiałach TVP, gdzie krytykuje opozycję Prawa i Sprawiedliwości.

Co ciekawe – w 2017 roku spółką Wróblewskiego i Hassana Al-Nouri zainteresował się sąd. Powodem było nieskładanie sprawozdań finansowych.

W lipcu 2018 roku Wróblewski próbował tłumaczyć się, iż złożył rezygnację z funkcji członka zarządu, a swoje 10 proc. udziałów chce odsprzedać. 8 października 2018 roku otrzymał odpowiedź z Sądu Rejonowego, że musi okazać oryginalne bądź urzędowo poświadczone oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji.

Źródło: KRS

Poprzedni artykułCezary Gmyz i kolejny wyrok za brednie mediów PiS. Tygodnik „Do Rzeczy” musi przeprosić dziennikarza
Następny artykułKolejna kompromitacja Czarnka. Ten człowiek nawet na woźnego się nadaje, a co dopiero na ministra!