Kogo promuje telewizja PiS? Zaskakujące nazwisko na liście sankcji Unii Europejskiej

Ekspert od wszystkiego.

Komisja Europejska przedstawiła listę osób objętych sankcjami finansowymi na terenie Unii Europejskiej. Na liście znalazł się Hassan Al-Nouri, sojusznik prezydenta Syrii Baszara al-Asada.

Reklamy

Al-Nouri prowadzi w Polsce spółkę Management and Marketing Group International. Według akt KRS (408 538) jego wspólnikiem jest ekspert TVP Jacka Kurskiego Artur Wróblewski. To właśnie Wróblewski jest autorem stwierdzenia, że w Polsce doszło do „kapitulacji ugrupowań, które pozycjonowały się jako ugrupowania antysystemowe”. Wróblewski występuje też w materiałach TVP, gdzie krytykuje opozycję Prawa i Sprawiedliwości.

Co ciekawe – w 2017 roku spółką Wróblewskiego i Hassana Al-Nouri zainteresował się sąd. Powodem było nieskładanie sprawozdań finansowych.

W lipcu 2018 roku Wróblewski próbował tłumaczyć się, iż złożył rezygnację z funkcji członka zarządu, a swoje 10 proc. udziałów chce odsprzedać. 8 października 2018 roku otrzymał odpowiedź z Sądu Rejonowego, że musi okazać oryginalne bądź urzędowo poświadczone oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji.

Źródło: KRS