Były minister finansów: Wyprzedaż walut przez NBP to wyraz bezsilności Adama Glapińskiego [VIDEO]

Kataklizm gospodarczy.

– Wyprzedaż walut przez NBP nie będzie skuteczna dla siły złotego w dłuższej perspektywie. To jest raczej wyraz bezsilności prezesa Glapińskiego – powiedział były minister finansów prof. Paweł Wojciechowski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Prof. Wojciechowski ostrzega, że widać osłabienie wzrostu gospodarczego, przy wysokiej inflacji. Ekonomista szacuje, że inflacja będzie dalej bardzo wysoka – na koniec roku utrzyma się na poziomie ok. 10 proc.

– Najgorszy będzie trzeci kwartał – podkreślił.

Pytany o tarcze antyinflacyjne i ich wpływ na sytuację gospodarczą, ekonomista nie ma dobrych wieści.

– Pan premier Morawiecki ostatnio zapowiedział, że przedłuży (tarczę – red.). Ale ten efekt obniżania inflacji z powodu tarczy jest w granicach około 1,5 punktu procentowego. Także to jest niewielki wpływ. Mamy do czynienia z wysoką inflacją, a jednocześnie z oznakami osłabienia wzrostu gospodarczego, co będzie prowadziło prawdopodobnie do zjawiska stagflacji – wskazał ekonomista.