Dr Szewko: Ten kto kieruje portalami państwowej TVP chce uzasadnić atak Rosji na Polskę [VIDEO]

Fot.: YouTube

Rządowa telewizja opublikuje materiały, które zagrażają polskiej racji stanu. Czy PiS celowo wciąga Polskę do wojny z Rosją?

Dr Wojciech Szewko, ekspert ds. terroryzmu i stosunków międzynarodowych odniósł się do niedawnych publikacji TVP. Rządowa telewizja PiS twierdziła, że Polska stała się stroną wojny z Rosją, a z terytorium Polski startują samoloty bojowe, które walczą z armią Władimira Putina.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według dr. Szewko trudno to nazywać głupotą. – Takie lotniska stają się celem odwetu. I co więcej – nikt by nie miał do Rosji pretensji – wskazał ekspert.

– Karta Narodów Zjednoczonych daje w takiej sytuacji państwu prawo do odwetu, bo uznaje, że Polska zaatakowała jego wojska. (…) Potwierdzenie tego przez rządową polską telewizję, co sugeruje potwierdzenie tego przez polski rząd, to tłumaczenie, że była to głupota redaktora – nie wiem kto portalami TVP kieruje – nie byłaby żadnym wytłumaczeniem, gdy Rosja zbombarduje polskie lotniska – wskazał dr Szewko.