Polsce grozi wielki głód? Rolnicy nie mają pieniędzy na paliwo

Polscy rolnicy są w bardzo trudnej sytuacji, bo rząd nie przedstawił dotąd żadnych propozycji dotyczących pomocy w związku z bardzo wysokimi cenami nawozów i paliwa. Koszty nawozów wzrosły kilkukrotnie! Sytuacja rolników jest na tyle trudna, że część z nich nie zamierza w tym roku zajmować się uprawami, bo nie stać ich na to!

Oznacza to, że w Polsce może zabraknąć m.in. zbóż a w połączeniu z sytuacją na Ukrainie wygeneruje to kolejny poważny problem: duże podwyżki cen nasion zbóż a co za tym idzie także chleba, mąki oraz innych produktów, na nich opartych.

Reklamy

Rolnicy są wściekli na rząd, bo ten zdaje się nic nie robić. Minister Kowalczyk chowa głowę w piasek i udaje, że kryzysu nie ma. A widać go nawet w sklepie spożywczym, patrząc na rosnące ceny wszystko.

PiS zabija polską wieś. Kaczyński, miastowy pseudointeligent, nie jest zainteresowany tym, aby Polska miała niezależną, zdrową i Polską żywność. Woli polityczne intrygi i władzę od dobrobytu. Bo rząd się wyżywi. A ludzie? Ludzie go nie obchodzą.