PiS chce wygrać wybory dzięki Ukraińcom: paszport UE za głos?

Tajny plan Kaczyńskiego. Dwa miliony uchodźców, które trafiły do Polski, mogłyby zagłosować na PiS i pomóc przeważyć szalę w wyborach. W tym celu prezes chce aby jak najszybciej uchwalić odpowiednie prawo, które to umożliwi. Miałoby się pojawić pod przykryciem innych ustaw.

Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę, że jego szanse na trzecią kadencję są dzisiaj mierne. Nie udało mu się zrealizować żadnego z planów poza rozdawaniem pieniędzy a Polacy są w najgorszej sytuacji od zakończenia II Wojny Światowej.

Reklamy

PiS wie, że poparcie maleje. Nowych głosów do niedawna nie było skąd zdobyć, ale teraz taka możliwość się pojawiła: to uchodźcy z Ukrainy. Nie mają praw wyborczych, ale… można im je dać. Chętnie zagłosują na partię Kaczyńskiego w zamian za unijny paszport. Co prawda nie ma dla nich pracy (większość to kobiety, sporo seniorów), nie ma perspektyw, ale paszport unijny ma dla nich dużą wartość. Wystarczy im dać prawa wyborcze, dotrzeć po ukraińsku z komunikatem, że z PiS będzie im dobrze i obiecać elektoratowi socjalnemu 1000 plus. Wygrana w kieszeni?

Projekt PiS pojawi się na najbliższych posiedzeniach Sejmu a prace nad nim mają już trwać.