Ustawka Kaczyńskiego w Kijowie nie wyszła, trolle PiS odpuszczają

Dziwne ruchy na szczytach polskiej władzy. Trolle PiS od wczoraj przestały mówić o wizycie Kaczyńskiego i Morawieckiego w Kijowie. Prawdopodobnie do centrali na Nowogrodzkiej doszły informacje o nieskuteczności tego przekazu, bo narracja pisowska została ucięta jak nożem. Absurdalny wyjazd premiera i prezesa PiS przejdzie do historii jako największa porażka polskiej dyplomacji w historii.

Kaczyński i Morawiecki pojechali, aby zdobywać punkty wyborcze w Polsce. Owo polityczne złoto miało pomóc odwrócić trendy sondażowe. Nie udało się, ludzie wyśmiali pomysł, by jechać do ogarniętego wojną kraju z niczym. Bo i Kaczyński i Morawiecki nie mieli ani nic do przekazania ani nic do zaoferowania.

Reklamy

Prezydent Ukrainy wręcz wyśmiał obu panów, przypominając im, że to PiS od wielu lat sponsorował Putina kupując m.in. co roku węgiel i gaz za miliardy dolarów. Wasze decyzje zabijają mój naród – mógł powiedzieć.

Kaczyński nie potrafi w politykę międzynarodową. Nie zna się i nie rozumie jak to działa. Szczyt jego możliwości to polityczne intrygi lokalne w gabinecie. I kot.