Słowa premiera potwierdzają nasze ustalenia: PiS chce by Ukraińcy głosowali na partię Kaczyńskiego

Naliczyłem siedem wypowiedzi ważnych polityków PiS, w tym premiera, które sprowadzają się do tego, że przy wynajmie mieszkań uchodźcom z Ukrainy nie obowiązuje ochrona lokatorska (zakaz eksmisji i z ust. lokatorskiej). Wszyscy odwołują się do specustawy. A w specustawie tego nie ma – napisał Patryk Słowik, dziennikarz.

To potwierdzenie, że PiS planuje dać uchodźcom z Ukrainy prawa wyborcze. Dawanie praw takich, jak mają Polacy, ma być sposobem Kaczyńskiego na wygranie przyspieszonych wyborów. Miałyby się one odbyć tuż po tym, jak wojna w Ukrainie zostanie wstrzymana na skutek porozumienia między mocarstwami.

Reklamy

Na razie wyborów nie można przeprowadzić, bo sytuacja jest bardzo niepewna. Jednak zakończenie działań wojennych będzie oznaczać rozpoczęcie akcji „głos za paszport”. Jeden ze współpracowników Morawieckiego mówił nawet na zamkniętym spotkaniu o haśle „daj Ukraińcowi dowód”.

Akcja paszport UE za głos to pomysł PiS na zwiększenie poparcia dla Kaczyńskiego, poprzez zmasowaną akcję wmawiania Ukraińcom, że to właśnie PiS pomógł im najbardziej i teraz dostaną paszporty Unii Europejskiej. Zbiegnie się to z wyborami.