Tusk stawia sprawę jasno: Rząd musi zrezygnować z niszczenia praworządności!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Donald Tusk przypomniał PiS jedyny sposób na odblokowanie pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Zdaniem lidera opozycji, rząd musi po prostu zrezygnować z niszczenia praworządności w Polsce.

Reklamy

– Jedynym sposobem na odblokowanie pieniędzy z Funduszu Odbudowy jest rezygnacja rządu z niszczenia praworządności. (…). Projekt prezydencki ws. sądów sam w sobie jest zły i nie naprawia szkód, jakie wyrządziła ta władza, także pan prezydent. Ale jest sygnałem, który może otworzyć rozmowę na temat odblokowania unijnych pieniędzy – stwierdził Tusk.

– Zbigniew Ziobro – szkodnik i przeciwnik UE – ciągle jest bardzo silnym człowiekiem w rządzie. To pokazuje, po jak cienkiej linie porusza się ta władza. (…). Bardzo chciałbym, żeby premier Morawiecki jednoznacznie w imieniu Polski skorzystał z europejskiego mechanizmu solidarności – dodał lider opozycji.

Obawiamy się jednak, że w Zjednoczonej Prawicy jeśli już muszą wybrać między interesem Polski a potrzebami utrzymania chybotliwej większości w Sejmie, wybiorą to drugie. I tak może się okazać, że potrzebnych pieniędzy z Brukseli nie będzie. Za to niepotrzebny i szkodliwy minister, jakim jest Zbigniew Ziobro, pozostanie.