Czarnek zapomniał o dzieciach z Ukrainy. Parlamentarzyści opozycji przypominają mu o obowiązkach

Prawdziwym wyzwaniem stojącym obecnie przed Polską jest organizacja edukacji dla dzieci uchodźców z Ukrainy, już dziś w Warszawie to ponad 10 tys uczniów, a w Polsce ponad 80 tys. – napisała Katarzyna Lubnauer. Posłanka, zajmująca się od lat sprawami edukacji, zwraca uwagę że Ministerstwo Edukacji Narodowej nie przygotowało żadnego programu integracji dla uczniów a wszystko robią rodzice i samorządy.

Posłanka Lubnauer ma oczywiście rację. Dla polskiego sytemu edukacyjnego przyjęcie tak ogromnej liczby dzieci, które do tego słabo lub wcale znają język polski będzie bardzo dużym problemem. Miejsc nie ma przecież nawet dla polskich uczniów. Tak jakby Kaczyński chciał zniszczyć edukację do końca, zmienić jej funkcjonowanie po to, by produkować ludzi posłusznych i zindoktrynowanych.

Reklamy

Sytuacja szkół jest dzisiaj tragiczna, jednak PiS nie ma zamiaru nic tu zmieniać. Im potrzebni, jak w Rosji, ludzie którzy po prostu zagłosują na partię. Ich los ich nie obchodzi. Byle nie rozumieli gospodarki i finansów, byleby wrzucili głos do urny wyborczej.

A po nich, po PiS, choćby potop…