Mocne słowa. Polska nie jest gotowa do obrony!

Generał Leon Komornicki jest przekonany, że Polska absolutnie nie jest gotowa, do ewentualnego konfliktu. – Obrona kraju to coś znacznie więcej niż sprzęt i strzałki na mapie – mówi w rozmowie z portalem NaTemat.pl.

Reklamy

– Panuje fałszywe przekonanie, że jesteśmy bezpieczni, bo należymy do NATO i Unii Europejskiej. Ale to kolejna aberracja, bo nie możemy liczyć na to, że ktoś inny nas obroni, więc my nie musimy – mówi Komornicki.

– Przecież nic nie jest pewne. Co się stanie, jeśli za 20 lat USA będzie zmuszone wycofać się z Europy? Co jeśli siły Sojuszu będą zaangażowane na drugim końcu świata, gdy dojdzie do ataku na Polskę? Co jeśli przeciwnicy Unii Europejskiej zdołają nas wydrzeć ze Wspólnoty? – dodaje generał Wojska Polskiego.

– W ciągu ostatnich kilku dekad straciliśmy przezorność. Mamy nadzieję, że jakoś to będzie. Ale nadzieja to za mało – i wiadomo czyją jest matką – przypomina wojskowy.

Tylko czy o tej prawdzie pamiętają decydenci Prawa i Sprawiedliwości? Wszak całkiem serio pracują nad planami „misji pokojowej” na ogarniętej wojną Ukrainie.