Czy PiS oszalał? Chcą wyrzucić rosyjskiego ambasadora z Polski!

Po niesławnej pamięci wizytce Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie, politycy PiS stają się coraz bardziej radykalni w swoich słowach i żądaniach. Bez wątpienia próbują przypodobać się Naczelnikowi, pokazując że są równie zdeterminowani jak on sam, by wciągnąć Polskę do wojny.  Można powiedzieć, że w szeregach Zjednoczonej Prawicy trwa swoisty wyścig o to, kto okaże największy radykalizm.

Reklamy

– W tej chwili ograniczenie pracy ambasady rosyjskiej, czy w ogóle ograniczenie prac ambasad rosyjskich w Europie, jest niezwykle wskazane. O to dopominamy się w Parlamencie Europejskim. Ze względu na obecną wojnę i zachowanie się dyplomatów rosyjskich, ich obecność powinna być drastycznie ograniczona – opowiadał w rozmowie z portalem wPolityce.pl Witold Waszczykowski. O zgrozo, niegdyś minister spraw zagranicznych.

– Ten rosyjski ambasador powinien być poproszony o to, aby wziął sobie urlop i wyjechał do Rosji. Wywiad, jaki udzielił tygodnikowi „Sieci” i tam przedstawione poglądy nie kwalifikują go do tego, aby był ambasadorem w Polsce. Jego kłamliwa interpretacja historii, jak również całkowicie wykrzywione spojrzenie na obecną sytuację międzynarodową to już wystarczające powody, aby pozbyć się tego ambasadora – dodaje Waszczykowski.

Po czym dodaje wspaniałomyślnie, że „jakiś kontakt z Rosją powinien jeszcze pozostać. Niestety jesteśmy sąsiadami”. Tylko jak mamy rozmawiać, jak wyrzucimy ambasadora?