[Counter-Box id="1"]

Rosyjski despota jest zakładnikiem swoich własnych decyzji, który nie ma innego wyjścia, jak tylko zaostrzyć wojnę – uważa ekspert od spraw Rosji. “Mam wrażenie, że teraz Putin jest zakładnikiem decyzji, którą podjął. Nie ma więc wyboru, a to bardzo poważna różnica.” uważa profesor Nikolai Petrov.

“Do momentu podjęcia tej decyzji Putin cały czas starał się unikać jakichkolwiek ruchów, które odcięłyby go od innych możliwości. Teraz wygląda na to, że nie ma wyboru, powinien zwiększyć presję na Ukrainę, ponieważ już zapłacił ogromną cenę, o wiele większą, niż można było sobie wyobrazić przed podjęciem tego ruchu. Ale teraz, aby usprawiedliwić te wszystkie straty, musi coś uzyskać, aby zademonstrować elitom, że są nie tylko koszty, ale są też pewne korzyści” – uważa ekspert.

Reklamy

Putin grozi też wojną Polsce. Podbijanie stawki może spowodować eskalację konfliktu ale to byłby upadek Rosji. Kraj ten nie jest w stanie poradzić sobie nawet z jednym otwartym polem konfliktu. Próba ataku na republiki bałtyckie lub Polskę byłaby końcem Rosji w ogóle.

 

Poprzedni artykułPolski Ład okazał się bublem a do budżetu nie wpływają pieniądze
Następny artykułPół roku temu Sasin zapowiadał, że gaz stanieje. Niestety zdrożał