Szumowski jako Respiratorov. Polacy pytają o aferę z respiratorami

Łukasz Szumowski i Janusz Cieszyński są zamieszani w tak zwaną aferę respiratorową, czyli kradzież państwowych pieniędzy przez spółkę byłego agenta służb specjalnych, któremu zlecili zakup respiratorów. Te najpierw nie dojechały a pieniądze zniknęły, potem okazało się że respiratorów jest zdecydowanie za mało a te które dostarczono nadają się na złom.

Za kradzież pieniędzy z budżetu państwa odpowiedzialni są Łukasz Szumowski, który był wtedy ministrem zdrowia i Janusz Cieszyński, który był wiceministrem zdrowia. Obaj podpisywali decyzje o tym, aby ów sprzęt kupić od handlarza bronią (!) powiązanego ze służbami specjalnymi. Spółka zniknęła a pieniędzy nie ma do dzisiaj.

Reklamy

Polacy o tym doskonale pamiętają. Dlatego w sieci krąży zdjęcie z generałem Respiratorovem, czyli Łukaszem Szumowskim. I pytania o to, kiedy obaj panowie trafią do więzienia. Ukradziono łącznie kilkadziesiąt milionów złotych.

Sprawa musi być związana ze służbami specjalnymi PiS, bo Szumowskiego i Cieszyńskiego próbował nieudolnie bronić Kaczyński.