Dość kłamstw w TVP. Jest zawiadomienie do prokuratury

Radni z Łodzi postanowili zrobić coś w sprawie propagandy i kłamstw TVP. Złożyli zawiadomienie do prokuratury, w którym zarzucają dyrekcji  poważne naruszenie prawa.

Złożymy dziś zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającym na tym, że od 2016 roku dyrektorzy oddziału terenowego w Łodzi Telewizji Polskiej w zakresie wykonywania zadań nie kierują się pluralizmem, bezstronnością i niezależnością. Składamy zawiadomienie o przestępstwo z art. 231 kodeksu karnego, jest to przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Telewizja publiczna, która jest finansowana z naszych podatków, musi być bezstronna, pluralistyczna i wolna od nakierowania politycznego. Nad tym powinni czuwać dyrektorzy i zarząd spółki. W ochronie dobra wspólnego zgłaszamy sprawę do prokuratury – powiedział Tomasz Kacprzak, radny.

Reklamy

Telewizja Polska stała się całkowitym zaprzeczeniem wszystkich tych wartości, które zapisane są w ustawie o radiofonii i telewizji. Ne ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską i niezależnością. Stała się wyłącznie tubą propagandową jednej opcji politycznej, która ma na celu stłamsić przeciwników politycznych. Wielokrotnie będąc gościem Telewizji Polskiej byłem obiektem niewybrednych ataków, zagłuszania, manipulacji. Te osoby, które tam pracują, nie są dziennikarzami według ustawy o radiofonii i telewizji. One są wyłącznie funkcjonariuszami partyjnymi wypełniającymi dyrektywy z Nowogrodzkiej jednej partii politycznej. Te osoby, bo nie nazywamy ich dziennikarzami, jedynie wypełniają te dyspozycje. Mają one także przeszłość polityczną i są zaangażowane w politykę poprzez wykonywaną pracę. Taka sytuacja nie może mieć miejsca. Wykonywanie funkcji partyjnej w telewizji reżimowej stoi w jawnej sprzeczności z zapisami ustawy – mówił Marcin Gołaszewski, radny.

źródło: Kronika24.pl