To zdjęcie wywołało wściekłość Morawieckiego i Kaczyńskiego

Joe Biden z Rafałem Trzaskowskim w bliskiej, serdecznej rozmowie. W dyplomacji nie ma przypadków. Takie gesty pokazują wyraźnie, że prezydent USA wspiera prezydenta Warszawy i daje mu pełne poparcie.

Na powyższym zdjęciu widać też wyraźnie napięte mięśnie i skórę na twarzy Mateusza Morawieckiego, który bardzo by chciał stać tam na miejscu Trzaskowskiego. Jednak Biden go całą wizytę wyraźnie ignorował i traktował wyjątkowo chłodno.

Reklamy

Dyplomacja nie zna przypadków. Trzaskowski otrzymał od USA mandat zaufania, pełne poparcie, wszystko to, co w dyplomacji można wygrać. Polska może liczyć na pomoc sojuszników a Biden wyraźnie dawał do zrozumienia, że doskonale wie o proputinowskich kontaktach Morawieckiego i Kaczyńskiego.

Trzaskowski wyrasta na polityka numer jeden w Polsce i ma szansę stać się najlepszym przywódcą w historii tego kraju. To nowe pokolenie polityków musi przejąć władzę i pokierować Polskę z powrotem na Zachód. Polska musi zawrócić z błędnej drogi na wschód, na którą skierował ją Kaczyński.