Kaczyński wyskakuje z głupimi pomysłami a rozsądni ludzie wiedzą, że to nie ma sensu i wyśmiewają go. Chodzi o bezpieczeństwo Polski i powalanie dyktatorowi z Żoliborza na igranie z losem milionów Polaków – tak jeden z internautów skomentował informację o stanowisku prezydenta Ukrainy wobec propozycji tak zwanej misji pokojowej.

Stanowisko Zełenskyego wydaje się jasne: tak zwana misja pokojowa to droga do podziału Ukrainy i likwidacji tego kraju. I nie brakuje ludzi, którzy twierdzą, że ów podział Ukrainy był omawiany przez Putina, Orbana i Kaczyńskiego na spotkaniach, które ten ostatni organizował w Warszawie.

Reklamy

PiS wplątał Polskę w bardzo niebezpieczną grę. Od ponad dziesięciu lat stosował antyunijną i antynatowską retorykę, która przypominała hasła wzięte wprost z Rosji. Ta putinowska propaganda była powtarzana przez długi czas i przez Kaczyńskiego i przez jego ludzi.

Dlatego dzisiaj wszelkie propozycje tego nieodpowiedzialnego człowieka trzeba bardzo uważnie analizować pod kątem skutków dla Polski i potencjalnych zysków dla Rosji.

 

 

Poprzedni artykułChiny twierdzą, że przejęły cyberbroń USA. Czym różni się NOPEN od Pegasusa?
Następny artykułWaldemar Pawlak mówi wprost: interesy z Rosją można zablokować