Rozbiór Ukrainy? Wyjazd Kaczyńskiego do Kijowa to największa kompromitacja PiS w historii Polski

Jeden z internautów bardzo celnie podsumował nieudolne i chaotyczne „działania” Jarosława Kaczyńskiego w sprawie Ukrainy.

„Wyjazd Kaczyńskiego do Kijowa i reakcje świata na jego dziejowy pomysł „misji pokojowej NATO” to największa kompromitacja PiS w historii istnienia tej nieszczęsnej partii, zarazem drugi po Smoleńsku najbardziej nieodpowiedzialny ruch tego obozu, a właściwie jego wodza. Przerażające, że tak mały, pozbawiony elementarnej odpowiedzialności człowiek trzęsie tym krajem od 7 lat. Wyjście przed szereg z nieskonsultowaną z USA i NATO inicjatywą naraziło nas nie tylko na kompromitację i utratę jakiegokolwiek zaufania wobec partnerów, ale i na poważne niebezpieczeństwo. I to nie jest przypadek, to człowiek patologicznie zafascynowany polityką dwudziestolecia wojennego i fanatyk powstania warszawskiego.” – napisał.

Reklamy

Jest to trafna opinia, ale nie oddaje skali głupoty i zakłamania polityków PiS. To co Kaczyński zrobił, grozi Polsce wojną oraz wciągnięciem w rozgrywki z Putinem na poziomie dużo bardziej niebezpiecznym niż pomoc humanitarna.

Działania Kaczyńskiego wyglądają tak, jakby z Orbanem dążył do rozbioru Ukrainy! Wejście wojsk na Ukrainę oznaczałoby zajęcie Lwowa i podział tego kraju, katastrofę. PiS jest partią, która od wielu lat prowadzi antyeuropejską i antynatowską politykę, która wygląda wprost jak inspirowana z Rosji.