Czy Obajtek sprzeda polskie stacji przyjaciołom Putina?

Wiktor Orban popiera Rosję i Putina. Niedawno widział się z nim Daniel Obajtek, prezes Orlenu. O czym obaj panowie rozmawiali? Prawdopodobnie o sprzedaży Lotosu węgierskiemu koncernowi Mol. Ale czy do tej transakcji dzisiaj dojdzie? Byłoby to szalenie niebezpieczne dla Polski.

Współpraca Polski i Węgier może być dzisiaj postrzegana jako zdrada Ukrainy. To nie kto inny jak Wiktor Orban popiera Rosję i popiera Putina. To Orban krytykuje Unię Europejską, krytykuje działania pomocowe dla Ukrainy. Daniel Obajtek dałby zapewne wiele, aby nie mieć z nim zdjęć, podobnie jak Morawiecki i Kaczyński.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Panowie realizowali jakiś ustalony wcześniej duży polityczny plan. Czy elementem wyrwania Polski z Unii Europejskiej było sprzedanie Lotosu spółce, poprzez którą mieliby nad Polską kontrolę Rosjanie?

Nie jest to wykluczone.