Tusk mąż stanu, Kaczyński właściciel kota

Donald Tusk jawi się dzisiaj wraz z czołowymi politykami opozycji jako mąż stanu, człowiek dojrzały i odpowiedzialny. Zupełnym jego przeciwieństwem jest Jarosław Kaczyński, skompromitowany polityk PiS.

Można by powiedzieć, że Donald Tusk zostawił Polskę murowaną a Jarosław Kaczyński zostawi zrujnowaną i nie będzie to pozbawione podstaw. PiS realizuje program „Polska w ruinie”, niszcząc gospodarkę, edukację oraz niezależność sądów na wzór putinowski. Rosja jawi się jako inspirator a przynajmniej wzór tych działań.

Reklamy

Kaczyńskiego skrytykował nawet prezydent Ukrainy a to w języku dyplomacji oznacza bardzo wiele. Prezesa PiS nie traktuje poważnie już chyba nikt. Sytuacja Polski też jest bardzo trudna, PiS nas zadłuża w stopniu nieprawdopodobnym.

Drukowanie pustych pieniędzy, kradzież kasy na masową skalę na projekty niepotrzebne i szkodliwe, takie jak CPK czy przekop Mierzei Wiślanej… Jest źle.

Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Andrzej Rozenek, Szymon Holownia – politycy nowego pokolenia, z wizją, odpowiedzialni – mają szansę zmienić nasz kraj na lepsze. Kaczyński zmienił go na gorsze.