Coś złego dzieje się z polskimi służbami specjalnymi. Na kierunku rosyjskim mogą być całkowicie sparaliżowane i niezdolne do działania. Trudno oprzeć się wrażeniu, że komuś w polityce zależy na tym, aby Rosja nie była skutecznie monitorowana oraz infiltrowana przez polski wywiad. Zastanawia bowiem mała skuteczność, związana z przewidywaniem sytuacji dotyczącej inwazji na Ukrainę.

PiS niszczył służby specjalne od dłuższego czasu, nie tylko zresztą w sferze funkcjonujących służb, ale też byłych oficerów wywiadu. Uderzenie w nich tak zwaną ustawą represyjną spowodowało obniżenie morale i masową ucieczkę ze służb co bardziej świadomych ludzi. Nikt nie chce pracować dla polityków, którzy nie doceniają zaangażowania i walki o Polskę, niezależnie od władzy.

Reklamy

Po tym, jak co najmniej kilkunastu oficerów popełniło samobójstwa po obniżeniu im emerytur, a niektórzy z nich byli legendami wywiadu, atmosfera wśród czynnych pracowników wywiadu stała się bardzo ciężka. Wiele osób odeszło. I być może była to jedna z przyczyn pewnego rodzaju paraliżu służb, nie wiadomo zresztą czy nie wywołana celowo.

Ale nie tylko to. Wśród środowisk służb krążą informacje o tym, że wiele wątków, związanych z Rosją celowo blokowano lub opóźniano, przesuwano oficerów na inne, mniej znaczące kierunki. Bardzo dziwnie wyglądają związki i kontakty polityków PiS ze szpiegami działającymi na rzecz Rosji – takie kontakty miał między innymi Jarosław Kaczyński. Jeśli doda się do tego wyjątkowo dziwne działania Antoniego Macierewicza czy wschodnie zainteresowania Michała Dworczyka oraz Olgi Semeniuk, powstaje wyjątkowo podejrzany koktajl informacyjny o dużej sile rażenia.

O wschodnich związkach polityków PiS bardzo dużo pisze dziennikarz śledczy Tomasz Piątek. Warto, by więcej osób zajęło się tymi tematami, bo mamy tu zarówno wątki finansowania, wpływu, kontroli jak i afery – jak choćby afera podsłuchowa. Sytuacja jest wyjątkowo trudna dla Polski a związki polityków podejrzane i szkodliwe.

Dlaczego polski wywiad nie ostrzegał na długo przed inwazją na Ukrainę? Cóż, być może odpowiedź już znamy…

Poprzedni artykułGiertych wzywa rząd do natychmiastowego wprowadzenia sankcji przeciw Rosji!
Następny artykułSenator Michał Kamiński mówi jak jest: służby PiS nie zajmują się Rosjanami bo atakują Polaków